Audioengine HDP6 - poważny dźwięk w małym, pięknym opakowaniu

Głośniki półkowe często wybierane są do niedużych wnętrz, gdyż pozwalają na swobodny wybór miejsca instalacji. Ich możliwości muzyczne, a szczególnie potęga brzmienia zazwyczaj jednak ustępuje konstrukcjom wolnostojącym. HDP6 jest odstępstwem od tej reguły.
Będziesz zadziwiony dźwiękiem który oferują - potęgą brzmienia i łatwością kreowania szerokiej sceny muzycznej, w sposób właściwy dla dużych, flagowych głośników. Staną się ozdobą Twojego pokoju. W produkcji użyto bardzo wysokiej jakości materiałów, zadbano o precyzję wykonania i dbano o najmniejsze detale wykończenia. Sprawdzą się w instalacji na półkach i meblach, w zestawach kina domowego a także na dedykowanych stojakach podłogowych w systemach stereo. Zagrają perfekcyjne w każdej konfiguracji i gustownie dopasują się do każdego wnętrza.

Klasyczne wzornictwo w stylu retro

Jakość brzmienia to podstawa, ale nie można zapominać także o doskonałym wyglądzie i wykończeniu. Obudowy HDP6 wykonane zostały z dużą dbałością o szczegóły, z jakością z jaką wykonuje się najwyższej klasy meble. Użyte okleiny z naturalnego drewna, zdejmowane, mocowane magnetycznie maskownice, aluminiowe dodatki i proste kształty składają się na niepowtarzalną elegancję, która znakomicie zaprezentuje się w każdym rodzaju wnętrza. Oprócz oklein z orzecha i wiśni, dostępne jest także wykończenie w matowym czarnym kolorze - dla zwolenników instalacji sprzętu w ukryty i dyskretny sposób. Audioengine HDP6 - klasyczne wzornictwo

Wszechstronne i zaawansowane technologicznie

Audioengine HDP6 - małe obudowy, wielki dźwięk W konstrukcji głośników i zwrotnic wykorzystano wysokiej klasy komponenty i technologie. Przetwornik średnio-nisko tonowy z kevlarową membraną zawieszono na sztywnym, ciśnieniowo odlewanym aluminiowym koszu, aby zapewnić naturalne i pełne brzmienie niższych rejestrów.
Ulepszone jedwabne kopułki wysokotonowe prezentują gładki, pozbawiony nadmiernej ostrości dźwięk, odpowiadając za precyzyjnie budowaną, szeroką scenę muzyczną.

Małe obudowy, wielki dźwięk

Przy klasycznym podejściu do projektowania głośników, uzyskanie dźwięku oferowanego przez model HDP6 byłoby możliwe przy obudowie o wysokości 1.5m.

Audioengine HDP6 - małe obudowy, wielki dźwięk Do konstrukcji obudów użyto płyt MDF o grubości 20mm dodatkowo usztywnianych od wewnątrz, zapewniających wysoką stabilność konstrukcji i redukcje niepożądanych rezonansów.
Szczelinowe, tylne kanały bas-refleks to unikalna konstrukcja Audioengine. Minimalne turbulencje i zawirowania przepływającego powietrza pozwalają na czyste i naturalne odtwarzanie głębokich basów.
Nie musisz być audiofilem aby usłyszeć różnicę. Gwarantujemy, że będziesz zaskoczony jak dobrze może brzmieć twoja muzyka!


Główne cechy

Dedykowane, kevlarowe przetworniki średnio-nisko tonowe 5.5" z aluminiowym koszem.
Jedwabna kopułka wysokotonowa 1" z magnesem neodymowym i chłodzoną cewką.
Pasywna zwrotnica zbudowana w oparciu o wysokiej klasy komponenty
Ręcznie wykonana obudowa wg indywidualnego projektu Audioengine
Tylny kanał bass-reflex
Pozłacane złącza kabli głośnikowych akceptujące różne typy końcówek kabli
Odłączana, mocowana magnetycznie maskownica
Pełne ekranowanie magnetyczne
Znakomity dźwięk przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów
Przystosowane do montażu na wieszakach ściennych, podstawkach i stawiania bezpośrednio na pólkach.

Możliwe konfiguracje

Cyfrowe wzmacniacze hybrydowe (Class-D, Class-T, itd.)
Stereofoniczne i wielokanałowe amplitunery i wzmacniacze zintegrowane
Rozbudowane systemu multiroom, takie jak np. Sonos ZonePlayer 120

Opcje wykończenia obudowy

Czarne matowe, MDF 20mm, lakier
Wiśna, MDF 20mm, naturalna okleina
Orzech, MDF 20mm, naturalna okleina

Zawartość opakowania

2x głośnik Audioengine HDP6
2x pokrowce z mikrofibry
2x podstawki izolujące z pianki wysokiej gęstości
Instrukcja instalacji
Katalog produktów
Audioengine HDP6 - schemat złącz
Typ Dwudrożne, pasywne głośniki z tylnym szczelinowym portem bass-reflex
Skuteczność 88dB (2.83v@1m)
Pasmo 50Hz-22kHz ±1.5dB
Impedancja nominalna 4 Ohms
Częstotliwość podziału zwrotnicy 2.8 kHz
Zalecana moc wzmacniacza 10-150W na kanał
Głośniki średnio-niskotonowy: 5.5" Kevlar, aluminiowy kosz
wysokotonowy: jedwabna kopułka 1", magnes neodymowy, chłodzona cewka
Złącza Pozłacane, akceptują wtyki bananowe, widełki oraz goły kabel
Ekranowanie magnetyczne Tak
Obudowa MDF, grubość 20mm
Kolory: czarny (satyna), wiśnia (okleina naturalna), orzech (okleina naturalna)
Otwór montażowy w podstawie, gwint 1/4"
Parametry środowiskowe Zakres temperatur (praca): 0°C - 40°C
Zakres temperatur (przechowywanie): -20°C do 46°C
Wilgotność relatywna: 5% do 95% (bez kondensacji)
Waga i wymiary pojedynczego głośnika 300 x 185 x 250 mm (WxSxG)
waga: 5,5kg
Opakowanie 430 x 510 x 380 mm
Waga: 14,5kg

Dedykowane komponenty

Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i praktyce, Audioengine samodzielnie projektuje najbardziej krytyczne elementy swoich głośników - przetworniki, zwrotnice i obudowy. Dzięki temu nie musi dostosowywać się do gotowych komponentów dostępnych na rynku i może swobodnie kształtować jakość i brzmienie swoich produktów. To, co nie jest produkowane bezpośrednio we własnych zakładach jest wykonywane na zamówienie przez zaufanych kooperantów.

Precyzyjnie zintegrowana konstrukcja

Obudowy, głośniki, porty bass-reflex, pasywne zwrotnice i inne krytyczne elementy są starannie projektowane i dostrajane indywidualnie dla każdego modelu.

Klasa wykonania obudowy

Obudowy HDP6 nawiązują do klasycznego wzornictwa sprzętu audio. Są dostępne w kilku wykończeniach: z naturalną drewnianą okleiną orzecha lub wiśni oraz lakierowane satynową czarną farbą. Oferowane opcje pozwalają na dopasowanie głośników do wielu różnych wnętrz. Fronty obudów mogą być przesłonięte przez maskownice, które mocowane są magnetycznie nie wprowadzając żadnych zbędnych elementów montażowych zakłócających prosty design całości.

Przetworniki

W swoich konstrukcjach Audioengine stosuje audiofilskiej jakości jedwabne kopułki wysokotonowe z chłodzoną cewką, napędzane neodymowymi magnesami. Zastosowane rozwiązania pozwalają na liniową pracę kopułek także przy wysokich mocach wejściowych. Kevlarowe membrany głośników średnio-nisko tonowych zostały wzmocnione szklanym kompozytem aramidowym i zakończone łącznikiem z kauczuku butylowego o wysokiej elastyczności i trwałości. Dzięki swojej wytrzymałości kevlar zapewnia utrzymanie niezmiennego kształtu membran przy dużych amplitudach i wysokim poziomie sygnału. Przetworniki użyte w modelu HDP6 posiadają kosze z ciśnieniowo formowanego aluminium, charakteryzujące się dużą sztywnością i bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła.

Ekranowanie magnetyczne

Przetworniki wysokotonowe oraz średnio-nisko tonowe posiadają ekranowanie magnetyczne, co pozwala na ich stosowanie w bezpośredniej bliskości komputerów, monitorów i ekranów TV. Ekranowanie zapewnia dodatkową ochronę przy korzystaniu z nośników magnetycznych (np. dysków twardych) w bliskiej odległości od głośników.